+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Tajemnica mojej wyobraźni / wystawa uczestników XVII edycji konkursu „Sztuka osób niepełnosprawnych”

Wybór najciekawszych prac z ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” prezentuje Centrum Kultury Euroregionu STARA RZEŹNIA wraz z Oddziałem Zachodniopomorskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, na wystawie, której wernisaż zaplanowany jest na dzień 19.03 br. godz. 10:00, w Starej Rzeźni, na Łasztowni, w Szczecinie. Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych” – to największy w Polsce konkurs, który popularyzuje sztukę osób niepełnosprawnych aż w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, tkanina i aplikacja, rzeźba kameralna i płaskorzeźba oraz fotografia.
Jak co roku temat konkursu został wybrany spośród propozycji zgłoszonych przez warsztaty terapii zajęciowej, środowiskowe domy samopomocy i domy pomocy społecznej. Temat zeszłorocznej edycji brzmiał „Tajemnica mojej wyobraźni”. Konkurs, pomimo pandemii, która spowodowała czasowe zamknięcie placówek rehabilitacyjnych, cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, na etapie wojewódzkim wpłynęło do Oddziału Zachodniopomorskiego PFRON rekordowa liczba prac – 97. 15 prac z województwa zachodniopomorskiego bierze obecnie udział w etapie ogólnopolskim konkursu.
Twórczość artystyczna jest dla osób niepełnosprawnych dziedziną niezwykle ważną. Niezależnie bowiem od istotnych w tym przypadku pozytywnych skutków terapeutycznych czy rehabilitacyjnych, poprzez sztukę każdy artysta stara się poszukiwać i ukazywać prawdę, dobro i piękno. Tym samym, wszystkie jego ograniczenia schodzą na dalszy plan. Najważniejszym staje się dzieło – w nim zaś to, co twórca ma do przekazania odbiorcom.
Wystawa jest wyrazem podziękowania wszystkim artystom i ich instruktorom, którzy wzięli udział w konkursie. Prace są oryginalne i interesujące, chcemy pokazać twórczość osób z niepełnosprawnościami w możliwie w wielu miejscach. Wystawa w „Starej Rzeźni” w Szczecinie będzie prezentowana do dnia 11 kwietnia 2021 r. Serdecznie zapraszamy.
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

19.03.2021 - 11.04.2021

Czas

08:00 - 18:00

Koszt

Darmowy

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
REJESTRACJA

Następne wydarzenie

Najnowsze wpisy