+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

W Starym Domu / spektakl improwizowany

Blender – Bydgoskie Impro Układanki to grupa zajmująca się improwizacją komediową i teatralną od czerwca 2017 roku. Swoje kreatywne, dramaturgiczne i rozentuzjazmowane podejście do otaczającej rzeczywistości cyklicznie prezentują na deskach bydgoskich klubów i teatrów oraz w centrach kultury.
Obecny skład grupy to Adriana Żurawska, Antonina Spica, Cezary Markiewicz, Igor Łyjak, Krzysztof Strzyżewski, Marceli Pławski, Michał Siedlecki oraz Tomasz Harkot. W zależności od organizowanych projektów skład spektaklowy ulega modyfikacjom.
Czym jest improwizacja?
Improwizacja teatralna to forma teatru spontanicznego, teatru bez scenariusza i rekwizytów. Aktor w spektaklu improwizowanym to osoba, która czerpie inspiracje do dziejącej się akcji przede wszystkim od widzów i partnerów scenicznych. Przed samym przedsięwzięciem przygotowane są tylko luźne ramy wystąpienia jak na przykład czas trwania przedstawienia, dążenie do rozwiązania konfliktu czy zasady gier w krótkich formach improwizowanych.
Projekt „W Starym Domu”
Trzy osoby, trzy krzesła, stół, herbata i morza historii. W starym domu to autorski format, który jest kombinacją No Exit (Spektakl bez możliwości wyjścia z jednej, wybranej przez widzów przestrzeni) oraz retrospekcji. Aktorzy zainspirują się Waszą sugestią wydarzenia lub miejsca, w którym może spotkać się grupa bliskich znajomych czy przyjaciół. Aktorzy w tym formacie spotkali się już na stypie, setnych urodzinach babci, zgromadzeniu wspólnoty mieszkaniowej, w sądzie, a nawet w smażalni ryb. Gdzie pojawią się tym razem? to Twoja decyzja.
Antonina Spica – Studentka kulturoznawstwa, animatorka zabaw dla dzieci, nauczycielka języka angielskiego i bydgoska improwizatorka.
Jest uzależniona od pisania opisów spektakli, spania w namiocie i maseczek nawilżających
Znak sceniczny: Tajemnicze postacie i pogmatwana składnia.
Cezary Markiewicz – Nauczyciel, animator, reżyser, aktor, scenarzysta i improwizator. Uzależniony od magnezu w musujących tabletkach, czarnej kawy i pracy z ludźmi.
Znak sceniczny: Czarne charaktery i układanie spektaklu w logiczną całość.
Michał Siedlecki – Absolwent AWF-u, nauczyciel robotyki, animator i improwizator. Uzależniony od pomagania ludziom, samotnych wycieczek i tanecznej muzyki.
Znak sceniczny: Pozytywne postacie i odkrywanie szaleństwa w najpoważniejszej scenie.
Przyjdź na spektakl i zdecyduj gdzie tym razem wybierze się bydgoskie trio.
 • 00

  dni

 • 00

  godzin

 • 00

  minut

 • 00

  sekund

Data

13.03.2021

Czas

19:00

Koszt

20/30 zł

Więcej informacji

Kup bilet
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Kup bilet

Najnowsze wpisy