Małgorzata Krawczak / Po odwagę do życia / cykl: Czego uczą nas emocje?
Czego uczą nas emocje?
Emocje uczą nas świadomości emocjonalnej, czyli co mi robi to, co czuję i jak tym uczuciem zarządzać, by służyło zdrowiu.
Emocja trwa tak długo, jak czynnik ją wyzwalający, stany emocjonalne mogą trwać w nas tygodniami, miesiącami, latami…
Każda emocja jest zdrowa pod warunkiem, że jest we właściwy sposób uwalniana. Niestety nie można powiedzieć, że każdy stan emocjonalny jest dobry…
I choć każdy z nas przyszedł na ten świat z bardzo wysoką ochotą na życie, z chęcią poznawania i uczenia się świata, to z czasem ta ochota maleje. Nie musi tak być. Radość z życia nie jest domeną dzieci i fanaberią dorosłych. Radość z życia to niezbędna i obowiązkowa umiejętność potrzebna do zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego,
do zachowania tzw. równowagi wewnętrznej.
I choć łatwiej się nauczyć nowych nawyków, niż oduczyć starych, to zapraszam Cię na spotkania oduczania się tego, co stare, co przynosi więcej szkody niż pożytku, po to, by uczyć się nowych zachowań w oparciu o przypominanie sobie radości życia, którą mieliśmy w sobie we wczesnym dzieciństwie. Zachwycają nas małe dzieci, które tak szybko wszystkiego się uczą. Każdy z nas, bez względu na wiek, ma w sobie takie wewnętrzne dziecko – strażnika naszej życiowej radości. Wystarczy je odnaleźć. A aby je odnaleźć, należy nauczyć się rozumieć stany emocjonalne, których doświadczamy.
Zapraszam! Pouczmy się razem!
27.07 – Po odwagę do życia.
„Gdy idziesz przez piekło – nie zatrzymuj się.” Winston Churchill
Podczas tego spotkania określimy sobie, kto jest sprawcą naszego piekła na ziemi i poprzyglądamy się tym stanom emocjonalnym, które stoją na straży bram tych piekieł i blokują nam dostęp do naszej radości życia, która nie jest chwilami radości, tylko stylem życia. Rozpracujemy wstyd, poczucie winy, lęk przed odrzuceniem, bezsilność; znajdziemy źródła ich powstania i poznamy sposoby radzenia sobie z nimi, by odważnie sięgać po wszystko to, co czyni nasze życie radosnym. Spojrzymy na poczucie własnej wartości z perspektywy świadomości i uznania własnej historii.