+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

65 lat PPDiUR „Gryf” w Szczecinie / wykład L. Kopycińskiej

SPOTKANIE 25.
CYKL: HISTORIA POLSKIEJ GOSPODARKI MORSKIEJ i SZKOLNICTWA MORSKIEGO

65LAT PRZEDSIĘBIORSTWA POŁOWÓW DALEKOMORSKICH i USŁUG RYBACKICH „GRYF” w  SZCZECINIE

Swoje początki w branży rybnej firma rozpoczęła 19 kwietnia 1957 r., kiedy to Ministerstwo Żeglugi utworzyło pierwsze w historii Szczecina Przedsiębiorstwo Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Gryf (PPDiUR „Gryf”).

W swojej 65-letniejhistorii przedsiębiorstwo zajmowało się połowami dalekomorskimi, przetwórstwem rybnym, jak również świadczyło usługi chłodnicze w zakresie magazynowania oraz przeładunku towarów. Ponadto flota pomocnicza będąc przez pewien czas w strukturach PPDiUR „Gryf” dostarczała trawlerom na łowiskach w różnych rejonach świata różnorodne zaopatrzenie, m.in. paliwo, wodę, opakowania dla produkcji realizowanej na statkach łowczych i świadczyła usługi w zakresie odbioru od trawlerów ich produkcji w postaci kartonów z rybą mrożoną i mączkę rybną w workach.

Przedsiębiorstwo wprowadziło na rynek wiele znanych i uznanych produktów spożywczych na bazie ryb, w tym popularny do dziś „Paprykarz szczeciński”. Przez lata firma rozwijała swoją działalność, stając się ważnym elementem w sektorze gospodarki morskiej i przetwórstwa rybnego w regionie. Jak układały się losy tego przedsiębiorstwa będzie można dowiedzieć się podczas prelekcji 19.12.2022.

Data

19.12.2022
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej

Następne wydarzenie