+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Archetyp graficzny noworodków i niemowląt / prof. Jacek Rudnicki / wykład

Archideon
Od urodzenia posiadamy umiejętności. Których nie musieliśmy się uczyć. Pochodzą od naszych rodziców, dziadków, pradziadków nabywanych przez steki lat w toku ewolucji.
W naszym życiu uczymy się dodajemy do dotychczasowych umiejętności nowe. To zapewne niewielka wartość, ale przez pokolenia nabiera znaczenia. I tak latami, dekadami, stuleciami, tysiącleciami budujemy swoją przyszłość.
Zdumiewające, przeszłość stanowi o osiągnięciach przyszłości, inaczej – przeszłość jest przyszłością, co oczywiste, przyszłość ma przeszłość. Czas przeszły i teraźniejszy jest futurystyczny.
Jak bardzo?
Zaskakujące jak przeszłość jednoczy się z przyszłością. Przyszłość fatalna może skasować przeszłość, a złe cechy przeszłości mogą zniszczyć przyszłość. Przypomina to symbol ∞ bytu nieograniczonego. Przewrócona ósemka – lamniskata sugeruje, że byt nieskończony jest pętlą, jesteś zbudowany z kwantów, w nie, po śmierci się zamienisz i z nich na nowo powstanie życie. Pętla ocierająca się o najmniejszą wartość materii, która zamienia się w energie i tak cyklicznie.
Czy energia jest materią? Istnieniem?
Zapraszamy na wykład!

Data

18.10.2021
Expired!

Czas

20:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej

Następne wydarzenie