+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Coach Małgorzata Krawczak / wykład w Starej Rzeźni

Życie jako gra społeczna – realizacja wartości.

To temat który poruszę na najbliższym spotkaniu. Wykład odbędzie się na żywo w Starej Rzeźni oraz online. Transmisja będzie dostępna na Facebooku – Centrum Kultury Euroregiony Stara Rzeźnia.

Większości z nas, w okresie dorastania, wpojono zwyczaj surowego oceniania siebie, jeśli nie wykonaliśmy czegoś perfekcyjnie. A życie nie oczekuje od nas perfekcjonizmu tylko zaangażowania w stawanie się coraz lepszą wersją siebie każdego dnia poprzez odsłanianie swej wrażliwości. Ocenianie sprzyja pogłębianiu się odczuwania lęków. Lęki i obawy, które płyną z zaburzonego świata wartości bardzo mocno rzutują na poczucie własnej wartości i tworzenie postaw – agresywnych, pasywnych oraz asertywnych. Chcesz poznać, jak tworzą się te postawy i od czego ten proces zależy? Zapraszamy na wykład.

Etymologia zachowań – to nowy cykl 10 wykładów, które będą poruszać zagadnienia związane z odbudowaniem relacji ze sobą i z własną intuicją.

Zachowania to nasze reakcje na przeżywane przez nas emocje. Natomiast emocje to mechanizm przetrwania, czyli wyuczone programy, których używaliśmy w reakcji na określone sytuacje życiowe. Tych reakcji nauczyliśmy się od innych. Większość naszych zachowań emocjonalnych sprawia, że tracimy zdolność rozsądnego myślenia, tracimy świadomość i kontrolę nad sobą. Dlatego takie reakcje emocjonalne określamy jako negatywne, a ich konsekwencje nie są pozytywne.
Odczuwanie energii negatywnej jest naturalne i trzeba to w sobie zaakceptować. I tego trzeba się nauczyć – akceptowania siebie takim, jakim się jest, by móc zmieniać swoje życie na własne życie.
W dzieciństwie przyjmowaliśmy zachowania innych ludzi jako własne, bo nie mieliśmy wypracowanych w sobie mechanizmów radzenia sobie z emocjami. Swoje, bo podarowane. Własne, bo wypracowane. Większość z nas nauczono, jak uciekać od emocji, jak je tłumić – ale nie jak uwalniać. To sprzyja powstawaniu w naszej głowie myśli, które popychają nas do określonych zachowań.

Myśli, by mogły żyć, potrzebują energii. Bez energii nie mogą wywierać wpływu. Uwolnienie negatywnych emocji jest decyzją – od czego chcę się odciąć? I co w to miejsce chcę zapraszać do swojego życia?

„Nie możemy zmienić niczego, dopóki tego nie zaakceptujemy.” – C. Jung

I choć łatwiej się nauczyć nowych nawyków, niż oduczyć starych, to zapraszam Ciebie na spotkania oduczania się tego, co stare, co przynosi więcej szkody niż pożytku, po to, by uczyć się nowych zachowań w oparciu o przypominanie sobie radości życia, którą mieliśmy w sobie we wczesnym dzieciństwie.

Zachwycają nas małe dzieci, które tak szybko wszystkiego się uczą. Każdy z nas, bez względu na wiek, ma w sobie takie wewnętrzne dziecko – strażnika naszej życiowej radości. Wystarczy je odnaleźć. A aby je odnaleźć, należy nauczyć się rozumieć stany emocjonalne, których doświadczamy. Zapraszam! Pouczmy się razem!

Data

25.01.2022
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej