+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Czekając na żaglowce / Chór Akademii Morskiej / koncert i premiera teledysku

W programie koncertu znajdą się kompozycje o tematyce marynistycznej oraz znane piosenki z gatunku muzyki popularnej. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać klasycznych utworów specjalnie skomponowanych dla zespołu oraz morskich pieśni, takich jak: „Kapitańskie tango”, „10 w skali Beauforta”, „Parostatek” czy „Yellow Submarine”. Repertuar koncertu wzbogacą również popularne szlagiery w oryginalnych aranżacjach chóralnych, m.in.: „Ob-La-Di, Ob-La-Da”, „Radio Gaga” czy „Lemmon Tree”.
Koncert uświetni premiera utworu „The Sound of the Sea” autorstwa uznanej kompozytorki młodego pokolenia, Anny Rocławskiej-Musiałczyk. Nagrana przez Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyr. Sylwii Fabiańczyk-Makuch ścieżka dźwiękowa wybrzmi wraz z ilustrującą go impresją graficzną, stworzoną przez Natalię Kozak.
Sylwia Fabiańczyk-Makuch, dyrygent Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie, znalazła się w gronie najlepszych dyrygentów na festiwalu chóralnym w Chinach.
____________________________
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją dr hab. Sylwii Fabiańczyk- Makuch, istnieje na scenie muzycznej już 18 lat. Czynnie uczestnicząc w życiu miasta i regionu, a także reprezentując Szczecin na największych scenach świata (m.in. Japonia, Tajwan, Kanada, Ekwador, Rosja, Malta, Turcja, Macedonia), zespół szybko stał się wizytówką miasta i regionu, szerząc morską tradycję w kraju i poza jego granicami.
Tylko przez ostatnie 9 lat chór zdobył na najważniejszych krajowych i międzynarodowych konkursach blisko 70 głównych nagród festiwalowych, w tym 12 Grand Prix (m.in. we Włoszech, na Tajwanie, w Czechach, Rosji, Słowacji czy na Litwie), 40 Złotych Medali, a także otrzymał liczne nagrody uznaniowe instytucji kultury. Poprzez swoją działalność, pasję i zaangażowanie zespół wykreował szeroko rozpoznawalny, charakterystyczny dla siebie wizerunek, nawiązujący do tematyki morskiej i miasta Szczecina, za co w roku 2019 został odznaczony honorowym tytułem Ambasador Szczecina.
Oprócz intensywnej działalności artystycznej w Szczecinie, Polsce i za granicą, zespół ma na swoim koncie 7 płyt CD, 11 teledysków, a także jest autorem nietuzinkowego projektu Wspólne Brzmienia, łączącego chóralistykę z innymi gatunkami muzyki.
____________________________
Zapraszamy do lektury artykułu odnośnie konkursu na najlepszego dyrygenta.
https://gs24.pl/dyrygentka-choru-akademii-morskiej-w-szczecinie-jedna-z-najlepszych-dyrygentek-na-swiecie/ar/c13-15669170
____________________________
Wydarzenie finansowane ze środków Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Data

30.07.2021
Expired!

Czas

19:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej

Następne wydarzenie