+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

DUSZPASTERSTWO LUDZI MORZA STELLA MARIS – wykład L. Kopycińskiej

CYKL:  Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego
TRYB: stacjonarny i online

Szanowni Państwo,

Tym razem najserdeczniej zapraszam na spotkanie poświęcone szlachetnej organizacji Kościoła Rzymskokatolickiego, która jest  znana pod nazwą Duszpasterstwo Ludzi Morza STELLA MARIS. Duszpasterstwo powstało w 1920 roku, chociaż  jego początków można dopatrywać się w drugiej połowie XIX wieku. Obecnie działa ono w ponad 300 portach w 55 krajach świata. Podczas prelekcji przedstawię bardzo ciekawą historię powstania duszpasterstwa oraz cele, jakie przyświecają  ośrodkom STELLA MARIS w Europie i w Polsce.

Szczególną uwagę skieruję oczywiście na Klub STELLA MARIS  w Szczecinie, działający przy  kościele pw. św. Jana Ewangelisty, ustanowionym oficjalnie Kościołem Morskim  przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego Andrzeja Dzięgę dekretem z 15.01.2017 r.      

***

Od ponad 33 lat jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.
Jestem pasjonatką Szczecina oraz  historii polskiej gospodarki morskiej.  Szczęśliwie złożyło się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego,  mam  możliwość przekazywać informacje o morskiej gospodarce miasta i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.   

Z ukłonami,
Ludmiła Kopycińska

Data

29.01.2024
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Transmisja online
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Transmisja online

Następne wydarzenie