+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Filipinki na wybiegu!

Filipinki na wybiegu / pokaz mody i wieczór wspomnień w Starej Rzeźni

W ciągu piętnastu lat swojego istnienia szczeciński zespół Filipinki osiągnął zawrotny sukces. Dał około 4 tys. Koncertów na całym świecie: w Polsce, Szwecji, USA, Kanadzie, Anglii, NRD, Związku Radzieckim, Czechosłowacji i Bułgarii. Wydał kilkanaście płyt (m.in. w ZSRR i USA) – przy czym tylko pierwsze trzy sprzedały się nakładzie niemal miliona egzemplarzy.
Już po raz siódmy zapraszamy na Filipinkową Niedzielę 4 września. Jest to dla Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia tradycyjnie jedno z najważniejszych, jesiennych wydarzeń. Spotkamy się żeby wspominać i przypominać młodym pokoleniom, że w naszym mieście powstała grupa wokalna, która sławę zdobyła nie tylko w Polsce, a w całej Europie i bloku radzieckim. – To były takie nasze polskie Spice Girls tamtych czasów. Kobiety chciały się ubierać jak one, a Panowie rzucali za nimi tęsknymi spojrzeniami i prosili o adresy, by móc słać korespondencję.
Filipinkowa Niedziela to wydarzenie, które na dobre wpisało się w harmonogram inicjatyw Starej Rzeźni. W planach tegorocznej edycji jest pokaz mody letnich sukienek z lat 70tych, z udziałem modelek, czyli dziewczyn ze szkół artystycznych, których prace będzie można obejrzeć na wystawie w Starej Rzeźni. Pokazywane będą na wybiegu projekty legendarnej, szczecińskiej firmy odzieżowej ‘Dana’ pod przywództwem i z inicjatywy Ewy Kaszuba, córki mechanika tamtejszych maszyn szwalniczych. Odbędzie się również prezentacja historycznych już artefaktów oraz kreacji z lat 60tych a wszystko oczywiście w oprawie rozmowy poprowadzonej przez Małgorzatę Frymus.
Będą wspomnienia oraz goście – słowem dobra zabawa. przeplatana rozmowami video i nagraniami z dawnych lat.
Zaplanowaliśmy też możliwość sfotografowania się w „Filipinkami”, czyli zeszłoroczym muralem namalowanym przez Kamilę Maślak.
„Niedziela z Filipinkami – Filipinki na Wybiegu” odbędzie się w niedzielę 4 września o godzinie 17:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.
Wstęp na wydarzenie jest wolny
Wydarzenie organizowane we współpracy ze Szczecińską Agencją Artystyczną.

Data

04.09.2022
Expired!

Czas

17:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej