+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Filipinki to my! / Niedziela z Filipinkami

W ciągu piętnastu lat swojego istnienia szczeciński zespół Filipinki osiągnął zawrotny sukces. Dał około 4 tys. Koncertów na całym świecie: w Polsce, Szwecji, USA, Kanadzie, Anglii, NRD, Związku Radzieckim, Czechosłowacji i Bułgarii. Wydał kilkanaście płyt (m.in. w ZSRR i USA) – przy czym tylko pierwsze trzy sprzedały się nakładzie niemal miliona egzemplarzy.

Już po raz szósty zapraszamy na Filipinkową Niedzielę 19 września. Jest to dla Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia tradycyjnie jedno z najważniejszych, jesiennych wydarzeń. Spotkamy się żeby wspominać i przypominać młodym pokoleniom, że w naszym mieście powstała grupa wokalna, która sławę zdobyła nie tylko w Polsce, a w całej Europie i bloku radzieckim. – To były takie nasze
polskie Spice Girls tamtych czasów. Kobiety chciały się ubierać jak one, a Panowie rzucali za nimi tęsknymi spojrzeniami i prosili o adresy, by móc słać korespondencję.

Filipinkowa Niedziela to wydarzenie, które na dobre wpisało się w harmonogram inicjatyw Starej Rzeźni.

W planach tegorocznej Filipinkowej Niedzieli jest koncert zespół „OPTY-MALNI” pod kierownictwem Maryli Kujawskiej oczywiście rozmowy i wspomnienia oraz konkursy – słowem dobra zabawa, przeplatana rozmowami video i nagraniami z dawnych lat. Zaplanowaliśmy też możliwość sfotografowania się w „Filipinkami” i karaoke do piosenek – wcale nie łatwych – dziewczyn. Będzie też konkurs literacki, chcemy by niektórym piosenkom dopisać kolejne zwrotki.

Znaczna część spotkania odbywać się będzie w formule zdalnej, co wymusza reżim sanitarny spowodowany pandemią koronawirusa. „Niedziela z Filipinkami – FILIPINKI TO MY” odbędzie się w niedzielę 19 września o godzinie 16:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uzyskaniu bezpłatnych wejściówek dostępnych w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy!

Data

19.09.2021
Expired!

Czas

16:00
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu

Następne wydarzenie