+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

XI. JachtFilm Festiwal

Celem festiwalu jest prezentacja najlepszych filmów o tematyce marynistycznej z całego świata. Motywem przewodnim jest żeglarstwo i jego różnorodność. Pokazujemy prawdziwych bohaterów i zdarzenia, które miały miejsce. Emocje towarzyszące bohaterom są uniwersalne, bo dotyczą spełniania marzeń, pokonywania codziennych przeszkód i słabości, dojrzewania, woli walki i przetrwania. A w tle tych historii – żagle i woda.
Za nami 10 lat Festiwalu. W trakcie dziesięciu edycji pokazaliśmy ponad 100 filmów z takich krajów jak Kanada, USA, Norwegia, Francja, Nowa Zelandia, Australia czy Mozambik. Na festiwalowej scenie rozmawialiśmy z ważnymi i ciekawymi gośćmi, takimi jak kpt. Joanna Pajkowska, Ruda Krautschneider, red. Bohdan Sienkiewicz, reż. Michał Dąbrowski, reż. Kryspin Pluta, red. Marek Słodownik, Szymon Kuczyński.
JachtFilm jest jedyną imprezą w Polsce o tej tematyce oraz jedną z nielicznych na świecie. Stanowi też jedyną okazję do zobaczenia większości z prezentowanych filmów.
W marcu 2020 roku pożegnaliśmy kapitana Janusza Zbierajewskiego. Był jednym z motorów napędowych festiwalu, konferansjerem, gospodarzem, doradcą, dobrą duszą tego wydarzenia. Dzięki niemu słuchaliśmy dziesiątek historii związanych z polskim żeglarstwem, których często był świadkiem lub uczestnikiem. Jego umiejętność opowiadania oraz poczucie humoru sprawiało, że inaczej patrzyliśmy na żeglarskie wydarzenia z trudnych czasów minionej epoki.
Już niedługo kolejna edycja. Nowe filmy, nowe historie. Także z powodu braku kpt. Zbierajewskiego na scenie nieco inna.
W ramach XI edycji festiwalu są zaplanowane pokazy w następujących miejscach: Warszawa (22-23 października), Szczecin (26-27 listopada). Pracujemy nad tym, by móc zorganizować pokazy także w Gdyni i Katowicach. Czas pokaże czy się uda.
Zapraszam.
Andrzej Minkiewicz

Data

26. - 27.11.2022
Expired!

Czas

wydarzenie całodniowe

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

JachtFilm Festiwal
Telefon
603 918 469
Email
kontakt@jachtfilm.pl
Strona WWW
https://jachtfilm.pl/
Czytaj więcej

Następne wydarzenie