+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Kapitańska choinka na Łasztwni

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na wydarzenie, które stało się już naszą coroczną tradycją. Spotkajmy się na koniec roku w jeszcze świątecznej atmosferze. Zachęcamy do ubrania mikołajkowych czapeczek oraz wzięcia ze sobą własnych kubków (planujemy mały poczęstunek, jednak dbamy o ekologię i nie chcemy zaśmiecać ulic jednorazowymi produktami, stąd prośba o własne naczynia na napoje).

Harmonogram wydarzenia, zapraszamy na godzinę 12:00:
– spotkanie przy choince na Skwerze Kapitanów (tuż przy Starej Rzeźni) – poprowadzi kpt. Grycner
– poczęstunek w budynku Starej Rzeźni / prosimy o przyniesienie własnych kubków /
– koncert, na którym wystąpią: OPTY-MALNI, DUO ACTIV MUSIC, ZESPÓŁ PIOSENEK BIESIADNYCH

OPTY-MALNI / w repertuarze piosenka „Szczecin oczywiście” / – Zespół OPTY-MALNI powstał w 2019 roku, pracuje pod patronatem Szczecińskiego Towarzystwa Kultury z siedzibą na Zamku Książąt Pomorskich. Dziewczyny tworzące grupę połączyła wspólna pasja do muzyki i śpiewania. Mimo , że skład zespołu ulegał zmianie to o dziewczynach zawsze mówią: optymalnie młode, optymalnie piękne i optymalnie utalentowane. Śpiewają, głównie covery polskie z okresu big beatu, piosenki o tematyce morskiej ale również szlagiery zagraniczne. Trzy dziewczyny potrafią rozbawić i zarazić publiczność dobrą energią. Zespół koncertował na wielu scenach szczecińskich i nie tylko. Występował u boku znanych wykonawców, bawi również publikę na festynach, jarmarkach ,dożynkach ,imprezach okolicznościowych. Motto grupy to: „PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO ” Skład Maryla Kujawska ( kierownik grupy tel.693703133) Maria Nowacka Violetta Orłowska.

DUO ACTIV MUSIC tworzą Elżbieta Jacewicz i Koletta Krauze-Orchowska. Duet reprezentuje Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe „SENS” i działa przy Szkołach Polsko-Amerykańskich w Szczecinie. Bierze czynny udział w imprezach kulturalnych organizowanych przez D.K. 13 MUZ,  D.K. SŁOWIANIN, Żeglugę Szczecińską, Szczeciński Uniwersytet Trzeciego Wieku, Centrum Seniora, ZHP,  GCKiB i inne. (M.in.Stara Rzeźnia- Dni Kultury Morskiej 2023). Ściśle współpracuje ze Szkołą Polsko-Amerykańską organizując koncerty międzypokoleniowe. Prezentuje szeroki repertuar. Wykonuje piosenki polskie i covery piosenek zagranicznych, często z własnymi tekstami. Dysponuje  repertuarem w zależności od potrzeb: świątecznym, karnawałowym, walentynkowym, włoskim, morskim, na Dzień Matki i innym. Muzyczną pasję realizuje także w Amatorskim Chórze przy Operze na Zamku w Szczecinie.

ZESPÓŁ PIOSENEK BIESIADNYCH Szczecińskiego Humanistycznego Uniwersytetu Seniora Uniwersytetu Szczecińskiego, utworzony został w roku akademickim 2022/2023 pod Kierownictwem Pani prof. dr hab. Barbary Kromolickiej – Kierownik SHUS US. Pierwsze zajęcia odbyły się w dniu 2.12.2022 r. przy obecności 18 osób, (w tym trzech mężczyzn), w wieku 6o+. Prowadzący zajęcia to Waldemar Dziaczkowski, liderem grupy wybrany został Waldemar Pacholski. Używamy sprzęt muzyczny typu: gitara, akordeon, pianino, bębny, tamburyno, kastaniety, grzechotki i inne. W programie śpiewamy piosenki biesiadne, szanty, patriotyczne i żołnierskie oraz kolędy i pastorałki. Zespół piosenki biesiadnej obecnie jest w okresie rozwojowym.

Data

31.12.2023
Expired!

Czas

12:00

Więcej informacji

Więcej informacji
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Więcej informacji