+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Duma Szczecina – Liceum Morskie w Szczecinie i Policach obchodzi 50-lecie powstania

SPOTKANIE nr 31
31.07.2023 / godz. 18:00 / CKE STARA RZEŹNIA oraz online
CYKL: Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego
TEMAT spotkania: Duma Szczecina – Liceum Morskie w Szczecinie i Policach obchodzi 50-lecie powstania
Bieżący rok jest wyjątkowy dla Szczecina, a w szczególności dla jego morskiej społeczności, zbliża się bowiem jakże ważna, bo 50. rocznica powstania legendarnego LICEUM MORSKIEGO w Szczecinie i Policach, które na trwałe wpisało się w dzieje Szczecina i stanowi jego niezaprzeczalną dumę.
Postaram się przedstawić jakże ciekawe jego dzieje, wspaniałych komendantów, dyrektorów i nauczycieli, których absolwenci Liceum do dziś wspominają z szacunkiem i wdzięcznością. Specjalną uwagę poświęcę znakomitemu systemowi kształcenia i wychowania młodzieży, jaki został wypracowany przez kadrę pedagogiczną Liceum. Kilka słów poświęconych zostanie także jego świetnym absolwentom, którzy pamiętają, że patronem ich Liceum był KAPITAN KAPITANÓW, Kapitan ż. w. Konstanty Matyjewicz – Maciejewicz.
***
Pierwszego czerwca minęły 33 lata, odkąd jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.
Jestem pasjonatką Szczecina oraz historii polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego. Bardzo cieszę się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: właśnie od 33 lat podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego, mam znakomitą możliwość przekazywać informacje o morskiej gospodarce miasta, regionu i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.
Z wyrazami szacunku, Ludmiła Kopycińska

Data

31.07.2023
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej