+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Magia Legend / spotkanie autorskie z Małgorzatą Dudą

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką legend Małgorzatą Dudą.
Znana i lubiana szczecińska przewodniczka zabierze nas w magiczny świat legend i prawdziwych opowieści. A gwiazdami wieczoru będą jej dwie najnowsze książki.
„A teraz będzie… legenda”, czyli zbiór historii ze Szczecina, które na przestrzeni dwóch lat opowiadała słuchaczom szczecińskiego Radia Super FM. Wydane w formie książkowej zachwyciły słuchaczy i czytelników, a pierwszy nakład rozszedł się w zaledwie dwa tygodnie!
Czytelnik znajdzie tu zarówno opowieści o założeniu Szczecina, jak i wyjaśnienie, skąd wzięła się nazwa miasta. Przeczyta o najsłynniejszych szczecińskich obiektach, ale też o fantastycznych stworzeniach, w jakie kiedyś powszechnie wierzono.
W książce z nowej serii „Opowieści wiatru” znalazły się zarówno legendy, jak i prawdziwe opowieści. Jej bohaterami są pomorskie wiatry, które umieją wcisnąć się w każdą szczelinę; wiele widzą i słyszą. I ochoczo opowieściami o tym, co widziały i słyszały, dzielą się z czytelnikami książki. W tej książce powędrujemy nie tylko po Szczecinie, też w okolice Świnoujścia, Międzyzdrojów, Trzęsacza i Darłowa.
Autorka snuć będzie opowieści przy blasku świec ze szczecińskiej manufaktury Hoca Candle, które inspirowane były legendą o Sydonii von Borcke.

Data

26.05.2023
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej