+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Małgorzata Krawczak / Czego uczą nas emocje? / Akceptacja i rozsądek

Każdy stan emocjonalny jest niczym ubranie – może być ciasne, niewygodne i niemodne lub wygodne i idealnie podkreślające nasze atuty.

Akceptacja to poczucie troski, ciepła i własnej wartości. Poczucie przynależności, połączenia, pełni, kochania, rozumienia i bycia rozumianym. Świat postrzegany jest jako harmonijny, a każde odstępstwo od tego obrazu rozpoznajemy jako projekcję na świat własnych wewnętrznych konfliktów. Na tym poziomie mamy świadomość, że wszystkie negatywne uczucia są wyłącznie naszym własnym problemem, więc rozwiązania nie szuka się już dłużej na zewnątrz, lecz w sobie.

Rozsądek to rozumienie zawiłości relacji oraz dokonywanie klarownych rozróżnień. Umysł na tym poziomie jest zdolny dokonywać błyskawicznych, właściwych wyborów. Jest to poziom nauki, medycyny i ogólnej, wysokiej zdolności do konceptualizacji i zrozumienia. Wiedza i edukacja stają się tu kapitałem.

Na tych poziomach emocjonalnych cieszymy się doświadczaniem równowagi. Mamy uczucie, że wydarzenia płyną. Możemy służyć innym i nie odbierać tego jako poświęcanie się wbrew sobie. Towarzyszy nam poczucie: „Jestem w porządku”, „Ty jesteś w porządku” i „To jest w porządku”.

UWAGA: Wykład odbędzie się online, chyba, że sytuacja pandemiczna w Polsce będzie na tyle opanowana, że będzie można spotkać się na żywo.

Data

27.04.2021
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej

Następne wydarzenie