+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Mathias Buss / wystawa: Mare Balticum

Wystawa pod tytułem: „53°42’71”N, 14°57’36”E Mare Balticum – morze poza czasem” Centrum Kultury Euroregionu „Stara Rzeźnia” – wernisaż wystawy w dniu 21 maja o godzinie 18:00. Wystawę będzie można oglądać do 19 czerwca.

Mathias Buss swoją ścieżkę edukacyjną rozpoczął w 1987 roku na Uniwersytecie Bauhaus w Waimarze oraz Akademii Sztuk Pięknych w Hamburgu. Po zakończeniu studiów wyższych rozpoczął pracę w biurach projektowych, w tym w swoim własnym studio projektowym jako architekt. Rozpoczął także działalność artystyczną w Rostocku i Weimarze. Następnie podjął pracę jako wykładowca w Wyższej Szkole Ernst- Abbe – Uniwersytecie Nauk Stosowanych i w Międzynarodowym Uniwersytecie w Erfurcie, gdzie pracuje do dzisiaj, także jako artysta plastyk.

Mathias Buss maluje i rysuje od 2006 roku. Trzy lata później skupił się na relacjach Wschód – Zachód. Tworzył swoiste dzienniki wizualne. Mało realistyczne, zredukowane do podstawowej formy graficznej, barwy i refleksów światła, ale jednocześnie będące kompilacją i jednocześnie medytacją wskazującą biegun odczuwania. Stosowanie różnych technik pracy (akryl, pastele olejne, pastele, węgiel, tusz i wiele innych) pozwalało mu podkreślić złożoność rożnych doświadczeń przyrodniczych, kulturowych i ludzkich. Poetyczne i artystyczne struktury w jego pracach są rezultatem zestawiania i przeciwstawiania sobie poszczególnych obrazów.

Jako artysta ma na swoim koncie wiele wystaw. Swoje obrazy i grafiki prezentował w różnych galeriach w wielu krajach świata, m.in. w Austri, Belgii, Egipcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Iranie oraz ojczystych Niemczech. Oprócz galerii Mathias pokazywał swoje prace także na uniwersytetach, w ambasadach, w Parlamencie Europejskim i w wielu innych miejscach. Jest autorem łącznie czterech katalogów i albumów podsumowujących swoją działalność artystyczną. Uzyskał liczne stypendia i zdobył wiele czołowych nagród w konkursach dla artystów oraz architektów. Jest także członkiem organizacji i stowarzyszeń artystycznych oraz branżowych.

Data

21.05.2022 - 19.06.2022
Expired!
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu