+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Muzyczny Szczecin lat 60 / spotkanie autorskie z Andrzejem Szpakiem

Wydarzenie z cyklu: „Kubryk Literacki” ze Starej Rzeźni zaprasza na spotkanie autorskie transmitowane na żywo. Połączymy się za pośrednictwem internetu, żeby poznać bliżej Pana Andrzeja Szpaka i jego publikację pod tytułem „Muzyczny Szczecin lat 60″.

„Muzyczny Szczecin lat 60.” Andrzeja Szpaka to 500-stronnicowa podróż po muzycznej przestrzeni Szczecina lat 60. i kolejnych.
„– Szczecin tamtych lat zapisał się złotymi zgłoskami w polskiej muzyce. Był miastem rozśpiewanym, w którym występowało wielu znakomitych i znanych w Polsce piosenkarzy i zespołów. Szczecin lat 60. to także szereg wspaniałych imprez muzycznych, które ściągały muzyków z całego kraju – wyjaśnia ideę powstania książki autor. – Od tego czasu minęło 50 lat. Wiele wydarzeń poszło w zapomnienie. Moja książka ma na celu przedstawić czytelnikom działające w tych latach instytucje muzyczne, przypomnieć szczecińskie orkiestry rozrywkowe, piosenkarzy, zespoły wokalne, programy radiowe i telewizyjne, jak też przybliżyć klimat tych wspaniałych lat, a wiele faktów i wydarzeń ocalić od zapomnienia.”

Andrzej Szpak – szczeciński wokalista, muzyk i kompozytor, współtwórca szczecińskiej sceny rockowej lat 60. XX wieku. Grał w zespole MY, współpracował z Kwartetem Warszawskim, a w Szwecji z muzykami zespołów Czerwono-Czarni, Niebiesko-Czarni i ABC. Od ponad 50 lat kieruje zespołem Andy Scamps Orchestra. Jego największą artystyczną inspiracją stał się Czesław Niemen. Od 2011 r. Andrzej Szpak organizuje cyklicznie koncerty prezentujące twórczość Niemena. Rok temu założył Stowarzyszenie Pamięci Czesława Niemena w Szczecinie.

Andrzej Szpak będzie w tym roku reprezentował Szczecin w programie telewizyjnym „The Voice Of Poland Senior”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Data

12.08.2020
Expired!

Czas

18:00 - 19:30

Koszt

wydarzenie bezpłatne

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Wydarzenie na FB

Następne wydarzenie