+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Pomniki pamięci o wojennej chwale Marynarki Polskiej na obczyźnie i w kraju

SPOTKANIE nr 34 / 30.10.2023 / godz. 18:00
CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA oraz online

CYKL: Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego

Szanowni Państwo,
Zbliża się listopad. Niebawem będziemy wspominać tych, którzy odeszli…
Pragnę zaprosić Państwa na spotkanie, podczas którego opowiem o cmentarzach, grobach i zabytkowych nekropoliach w kraju i poza jego granicami.
Niezależnie od posiadanej wiedzy historycznej, kombatanci, kombatanci i marynarskie rodziny usilnie zabiegały o budowanie w miejscach publicznych trwałych symboli pamięci o ofiarach i bohaterskich czynach Marynarki Polskiej. Tablice informacyjne, płaskorzeźby, nagrobne płyty, dziękczynne wota i pomniki tworzą, nasycone morską symboliką, wyrazy pamięci pokoleń. Ponadto wzbogacają one morskie tradycje ojczystego kraju, Polskiej Marynarki Wojennej i Polskiej Marynarki Handlowej.
Podczas spotkania opowiem także o miejscach poza granicami Polski, gdzie składa się hołd Tym, Którzy odeszli na Wieczną Wachtę. Pomnik Tym, którzy nie powrócili z morza, szczególnie bliski nam, szczecinianom, będzie również przedmiotem mojego opowiadania.
Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie.
***
Od ponad 33 lat jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.
Jestem pasjonatką Szczecina oraz historii polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego. Szczęśliwie złożyło się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego, mam znakomitą możliwość przekazywać informacje o morskiej gospodarce miasta i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.
Z wyrazami szacunku,
Ludmiła Kopycińska

Data

30.10.2023
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej