+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Prof. Eugeniusz Skrzymowski / wykład L. Kopycińska

CYKL: Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego

SPOTKANIE 38: Prof. Eugeniusz Skrzymowski – współtwórca przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Wybitny okrętowiec, wspaniały człowiek.

Szanowni Państwo,
Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie poświęcone Panu Profesorowi Eugeniuszowi SKRZYMOWSKIEMU, który w dziejach polskiego okrętownictwa zapisał się złotymi zgłoskami. Pan Profesor był znakomitym specjalistą w zakresie okrętów i technologii budowy okrętów oraz oceanotechniki. Znacząco przyczynił się do rozwoju studiów związanych z okrętownictwem, był współtwórcą kierunku oceanotechnika. Doprowadził do powstania Instytutu Okrętowego na Wydziale Budowy Maszyn, a następnie Wydziału Techniki Morskiej. Wykształcił i wychował kilka pokoleń znakomitych inżynierów okrętowców.
Inspiracją do przygotowania przeze mnie prelekcji o prof. E. Skrzymowskim była niedawna premiera filmu dokumentalnego o prof. E. Skrzymowskim pt. Okrętowiec na Wulkanie. Jego autorami są redaktorzy: Marek Klasa i Marek Osajda, a patronat nad nim objął „Kurier Szczeciński”. Wrażeniami z tego wydarzenia, które miało miejsce 29.02.2024 w Morskim Centrum Nauki, także podzielę się z Państwem.

***
Od blisko 34 lat jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.
Bardzo cieszę się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje: od ponad 33 lat podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego, mam znakomitą możliwość przekazywać informacje o morskiej gospodarce miasta, regionu i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.

🗓️ 29.04.2023 / godz. 18:00
📍 CKE STARA RZEŹNIA, ul. T. Wendy 14 (oraz online)
🎟️ wstęp bezpłatny

Data

29.04.2024
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Transmisja online
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Transmisja online

Następne wydarzenie