+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Sklep z ptasimi piórami / koncert w CKE Stara Rzeźnia

Kim jest Ryszard Leoszewski i co prezentuje Sklep z Ptasimi Piórami? Chyba nikomu nie trzeba mówić 🙂
🎵🎵 Koncert legendy polskiej poezji śpiewanej już w sobotę 05.06.2021 o godzinie 18:00 w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia 🙂
Zapraszamy i polecamy!

Sklep z Ptasimi Piórami zagrał po raz pierwszy 8 marca 1978 roku w Szczecinie i do tej pory jest wizytówką kulturalną swojego miasta. Jego współtwórcą i liderem jest kompozytor, piosenkarz, pedagog – Ryszard Leoszewski. W tym roku, 43 lata po swoim pierwszym koncercie, Sklep zagra na scenie Iluzjon w CKE Stara Rzeźnia. Zaprezentuje premierowe kompozycje, które przygotowuje na nową płytę, między innymi „Biało-czerwona” i „Głowy z kamienia” do wierszy Michała Zabłockiego. Będą oczywiście piosenki dobrze znane szczecińskiej publiczności, choćby: „Stempelek”, „Zwykły anioł”, czy „Wiem jak nie jest”.

skład zespołu:
Ryszard Leoszewski – gitara, śpiew
Mariusz Smoliński – piano
Krzysztof Ciesielski – kontrabas
Lech Grochala – perkusja

* * *

„Wizytówką zespołu jest charakterystyczny głos Ryszarda Leoszewskiego. On też od wielu lat w jedyny i niepowtarzalny sposób przekłada niełatwe treści poetyckie na język piosenki. Niewyrażalna przestrzeń „podróży dookoła siebie” czy też „wiedzy o tym, jak nie jest” i „niewiedzy o tym, jak jest” sprawia, że coraz to nowe pokolenia odwiedzają … sklep z ptasimi piórami.” (dr Mikołaj Rykowski – muzykolog, muzyk związany z Akademią Muzyczną w Poznaniu)

Data

05.06.2021
Expired!

Czas

18:00

Koszt

59.00zł

Więcej informacji

Bilety
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Bilety

Następne wydarzenie