+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Spotkanie autorskie z Marią Jaremek

Bohaterką spotkania będzie Maria Jaremek, autorka książki „Towarzystwo Przyjaźni Polsko-Francuskiej, Oddział w Szczecinie” (1988-2018) wydanej w grudniu 2022 roku. Spotkanie poprowadzi Cecylia Judek.
Na wydarzenie wstęp jest wolny – serdecznie zapraszamy!
Przewidziany jest też akcent muzyczny. Omówieniem książki i najlepszą jej rekomendacją niech będzie cytat z tekstu Artura D. Liskowackiego zamieszczonego w „Kurierze Szczecińskim” w dniu 25 stycznia 2023 pod znamiennym tytułem „Dzieje pewnej przyjaźni… Trzydzieści (i wiele więcej) lat później”.
„Maria Jaremek, bibliotekarka, nauczycielka – a „po godzinach” znana szczecińska popularyzatorka kultury, działająca na wielu jej polach, publikująca na łamach prasy i wydająca książki z dziejów szczecińskiego szkolnictwa i życia muzycznego, upowszechniająca literaturę regionalną i sztukę w ogóle – była przez lata aktywną członkinią miejscowego oddziału Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej (wciąż należy zresztą do Stowarzyszenia Alliance Française). Nic więc dziwnego, że to ona podjęła się napisania historii szczecińskiego TPP-F, widzianej niejako od środka, a zarazem w szerokiej, wielowiekowej perspektywie wpływów kultury francuskiej w stolicy Gryfitów”.
Szczeciński oddział Alliance Française mieszczący się przy ul. Żubrów prężnie działa, organizując wiele imprez. Kontynuowane są Dni Kultury Francuskiej w połączeniu w ostatnich latach z Beaujolais Nouveau

Data

28.03.2023
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej

Następne wydarzenie