+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Szwajowa Niedziela

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie!
Za motyw przewodni tegorocznej „Szwajowej Niedzieli” wybraliśmy przyjaźń i przyjaźnie, bez których – zdaniem Moniki Szwai – trudno wyobrazić sobie udane i szczęśliwe życie. Kim jest przyjaciel? Wwierny, wypróbowany, niezawodny, serdeczny, szczery?. Jak dbać o przyjaźń? Ilu można mieć przyjaciół? Jak ich zdobywać? W czasie kolejnego, majowego spotkania rozwiną ten temat zaproszeni goście – przyjaciele i znajomi Moniki, również czytelnicy Jej książek. Wszyscy obejrzą wybrane reportaże Moniki Szwai, posłuchają fragmentów Jej prozy i posłuchają koncertu ballad i piosenek, zaprzyjaźnionych z Moniką muzyków.
W tym miejscu chcielibyśmy przytoczyć cytat Moniki Szwai:
„Jakiś czas temu (…) dziennikarz Jacek Żakowski spytał filozofa Leszka Kołakowskiego: jak żyć? Kołakowski w sposób prosty i jasny, jak to potrafią tylko naprawdę wielcy filozofowie, sformułował kilkanaście zasad czyniących przejście przez życie lepszym i sensowniejszym.
Pierwsza zasada brzmiała: najważniejsi są przyjaciele.
Nie mając wiedzy Kołakowskiego i nie doszedłszy do jego wieku (kiedy dojdę, to się i tak nie przyznam), pracując jednak wiele lat wśród ludzi (jako dziennikarka i nauczycielka) – sama na własny użytek kiedyś tę prawdę odkryłam. A także sprawdziłam. I teraz, kiedy tylko gdzieś na horyzoncie pojawiają się moi przyjaciele, to na mnie – według słów innego wielkiego filozofa, Montaigne’a – wystarczy gwizdnąć, a na pewno przylecę.”
Spotkanie poprowadzi Marek Szurawski.
Wydarzenie jest bezpłatne i odbędzie się w CKE Stara Rzeźnia. Zapraszamy 08.05.2022 od godziny 16:00.

Data

08.05.2022
Expired!

Czas

16:00

Więcej informacji

Czytaj więcej
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Czytaj więcej