+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

W krainie czaru i uśmiechu / Historia szczecińskiej operetki

W krainie czaru i uśmiechu,czyli historia szczecińskiej operetki

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta na niesamowite wydarzenie „W krainie czaru i uśmiechu”. Tego dnia będziemy wspominać i rozmawiać o szczecińskiej operetce, o jej historii, wielkim potencjale i niesamowitej sławie.

Spotkanie zostało zaplanowane w dwóch częściach (literackiej oraz muzycznej):

Część literacka – spotkanie autorskie z Krystyną Pohl

Książka W krainie czaru i uśmiechu, czyli dwie dekady Teatru Muzycznego na Potulickiej autorstwa szczecińskiej dziennikarki Krystyny Pohl, to niezwykła opowieść o nieprzemijającej magii teatru, urodzie operetki i tęsknocie za nią. Opowieść barwna, pełna emocji i bogato ilustrowana. Wiele z ponad dwustu fotografii jest publikowanych po raz pierwszy. Te dwie dekady (teatr na ul. Potulickiej istniał do kwietnia 1978 roku) to 71 premier, 5500 przedstawień i ponad 3000000 widzów. Szczecinianie kochali to miejsce. Znajdowali tam radość, wesoły śpiew, wpadającą w ucho muzykę, oklaskiwali ulubionych artystów. Teatr na Potulickiej był dla nich „krainą czaru i uśmiechu”. Dawni widzowie oraz artyści ciągle wspominają go z wielkim sentymentem. Autorka postanowiła odtworzyć tamtą atmosferę. Dotarła do kilkudziesięciu osób, dawnych pracowników i widzów. Namówiła je do rozmów. I tak powstała książka utkana ze wzruszających wspomnień, zabawnych anegdot, ciekawych historyjek. Autorka rozmawiała m.in. z Ireną Brodzińską, Ryszardem Karczykowskim, Marią Popławską, Krystyną Demską, Moniką Myszkowską, Ewą Rossa-Gowor, Henrykiem Walentynowiczem, Wiesławem Łągiewką. Ta książka to także reporterski zapis kawałka kulturalnej historii Szczecina.

Część muzyczna – koncert

Popołudnie spędzimy na wysłuchaniu arii i duetów słynnych operetek w wykonaniu takich artystów jak: Lucyna Boguszewska, Paweł Wolski, Andrzej Prus-Wakulski.

Wieczór poprowadzi dla Państwa Andrzej Wątorski.

Występ będzie przeplatany wywiadami z Panią Krystyna Pohl, który poprowadzi Andrzej Prus-Wakulski.

Na wydarzenie będą obowiązywały bezpłatne wejściówki – więcej szczegółów wkrótce.

Data

23.08.2020
Expired!

Czas

17:00 - 20:00

Koszt

bezpłatne wejściówki

Więcej informacji

Wydarzenie na FB
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
Wydarzenie na FB

Następne wydarzenie