+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

Wykład Ludmiły Kopycińskiej: MAKSYMILIAN DUNST dyrektor liceum morskiego w Szczecinie i Policach

SPOTKANIE 32 / 28.08.2023 / godz. 18:00   CENTRUM KULTURY EUROREGIONU STARA RZEŹNIA oraz online

CYKL:  HISTORIA POLSKIEJ GOSPODARKI MORSKIEJ i SZKOLNICTWA MORSKIEGO

TYTUŁ prelekcji:
MAKSYMILIAN DUNST – WSPANIAŁY i NIEZAPOMNIANY DYREKTOR Ds. PEDAGOGICZNYCH LICEUM MORSKIEGO w SZCZECINIE I POLICACH

Serdecznie zapraszam Państwa na spotkanie poświęcone wyjątkowemu Człowiekowi, który zapisał się złotymi zgłoskami na kartach szczecińskiego szkolnictwa morskiego.

Wielki pedagog, wieloletni dyrektor ds. pedagogicznych Liceum Morskiego w Szczecinie,     pośmiertnie  uhonorowany szczególnym wyróżnieniemprzyznawanym przez szczeciński Klub Kapitanów Żeglugi Wielkiej, jakim jest Dyplom  Kapitana Żeglugi Wielkiej Honoris Causa

 Praca na statku Kapitan K. Maciejewicz była dla Niego, jak wspominają absolwenci Liceum, najpiękniejszą przygodą życia. Wielu Jego uczniów jest dziś kapitanami.

Spotyka mnie zaszczyt podzielenia się informacjami i wspomnieniami uczniów oraz własnymi refleksjami  o cudownym, prawym Człowieku, którego bardzo lubiliśmy, szanowaliśmy i z Którego zdaniem liczyliśmy się.

Pozwolę sobie przedstawić  krótki biogram Pana MAKSYMILIANA DUNSTA, zdając sobie sprawę,  że tak bogatego – w wydarzenia i działania – życia nie można w pełni przedstawić w krótkich ramach czasowych spotkania.

***

Pierwszego czerwca minęły 33 lata, odkąd jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze.

Jestem pasjonatką Szczecina oraz  historii polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego. Bardzo cieszę się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: właśnie od 33 lat podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego,   mam znakomitą możliwość przekazywać informacje o polskiej, regionalnej i szczecińskiej gospodarce morskiej, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.  

Data

28.08.2023
Expired!

Czas

18:00
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu

Następne wydarzenie