+48 601 887 486 / +48 605 910 808 stararzeznia@csl.eu

wykład Ludmiły Kopycińskiej / Zjazd Absolwentów Liceum Morskiego w Szczecinie i Policach z okazji 50-lecia Szkoły – okiem osoby „z zewnątrz”

Spotkanie nr 35 / 27.11.2023 / godz. 18:00 / CKE Stara Rzeźnia oraz online

CYKL:  Historia polskiej gospodarki morskiej i szkolnictwa morskiego

Zupełnie niedawno, bo 1. września tego roku, odbył się w Szczecinie wyjątkowy Zjazd Absolwentów legendarnego LICEUM MORSKIEGO w Szczecinie i Policach z okazji 50. rocznicy jego powstania. W moim cyklu 2 kolejne spotkania (31 i 32) poświęciłam Liceum i Panu Maksymilianowi Dunstowi.
Dziękując za zaproszenie na Zjazd, co traktuję jako wyróżnienie, pragnę wrócić razem z Państwem do Waszego zupełnie wspaniałego Spotkania. Podczas prelekcji pozwolę sobie, jako osoba „z zewnątrz”, podzielić się wrażeniami, jakie zostały w mojej pamięci. Fantastyczne były radosne i wzruszające powitania Panów po latach, spotkania z Nauczycielami, niekończące się rozmowy i wspomnienia ! Sprzyjały temu wspaniała perfekcyjna organizacja i piękny program. Liczne fotografie potwierdzają, że było pięknie. A zatem: Przeżyjmy to jeszcze raz!

Przed rozpoczęciem prelekcji przekażę Państwu krótkie informacje o najnowszych wydarzeniach w morskim życiu miasta i regionu. Tak czynię od pewnego czasu.

Od 33 lat jestem przewodnikiem miejskim PTTK z j. angielskim i j. rosyjskim. Pracowałam 35 lat w porcie szczecińskim. To bardzo ważny okres w moim życiu, dlatego od dawna mówię, że: Port jest mój i nikt mi go nie odbierze. Pasjonatka Szczecina oraz  historii polskiej gospodarki morskiej. Bardzo cieszę się, że mogę łączyć dwie wielkie pasje życiowe: od ponad 33 lat podczas oprowadzania polskich i zagranicznych turystów oraz przedstawicieli życia gospodarczego i kulturalnego,  mam znakomitą możliwość przekazywać
informacje o morskiej gospodarce miasta, regionu i kraju, co sprawia mi dużą satysfakcję i radość.

Z wyrazami szacunku,
Ludmiła Kopycińska

Data

27.11.2023
Expired!

Czas

18:00

Więcej informacji

transmisja online
CKE Stara Rzeźnia

Lokalizacja

CKE Stara Rzeźnia
ul. Tadeusza Wendy 14, Szczecin
Kategoria

Organizator

CKE Stara Rzeźnia
Telefon
609 189 500
Email
stararzeznia@csl.eu
transmisja online